Gemi Turu, yurtiçi tekne turları ve yurtdışı gemi turları.

Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu

Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu Kabin Kiralama, Fethiye yat limanından başlayıp Ağa limanı, Ekincik - Dalyan, limanlarına uğrayıp, Marmaris'e ulaşır. Sonrasında Semizce, Göcek - Manastır, ve Fethiye körfezini dolaşarak Fethiye'de turumuz son bulur. Turumuz 8 gün 7 gece süren bir mavi yolculuk turudur.

Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 1Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 2Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 3Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 4Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 5Med Tur Marmaris Mavi Yolculuk Turu 6
TUR DEĞERLENDİRMESİ

6 Yorum | 5.0/5
3.126 kişi bu tura baktı
Marmaris Mavi Yolculuk Tekne Turu

En beğendiğim tekne turlarından mavi yolculuk turu. Marmaris yat limanından yola çıktığımızdan itibaren artarak devam eden eğlenceli ve bir o kadar da dinlendirici bir tatil oldu. Deniz ve koylar teknedeki ve dışındaki her an çok eğlenceli geçti. Tekne turuna katılmayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim

Cem Dolu - 5.0/512 August 2016

Kesin Hareket Günleri: Cumaretsi - Pazartesi

1.Gün: Fethiye Yat Limanı

Programınızın ilk gününde; Fethiye Yat Limanı’ndaki ofisimizde saat 15:30’da buluşmayı müteakip sizi teknenize götürüyorüz ve sizi teknede kaptan ve ekibi karşılayıp, kabinlerinize yerleştiriyor. İlk akşam konaklamamız Fethiye Limanı’da olup,akşam yemeğini teknede yiyebilirsiniz. Fethiye eski dönemdeki Antik Likya şehirlerinden Telmessos olarak da bilinmektedir. Işıklar ülkesi anlamına gelen şehirde ilk gün paspaturu gezebilir, kafe ve barlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

2. Gün: Ağa Limanı

Rehberimizin tekne ve tur programı ile ilgili info konuşmasını müteakip, saat 10:00 - 11:00 arası teknemiz harekete başlıyor. Biribirinden güzel nefes kesici koylar, plajlar ve Göcek Körfezi sizi bekliyor. Fantastik güzelliklikteki turkuaz renginde koyları, tertemiz berrak denizi, muhteşem doğal mücevher dolu bir hazine sandığı gibi. Bu harikulade ortamın keyfini çıkarın. Akşam yemeği ve geceleme Ağa Limanı’nda bir koyda.

3. Gün: Ekincik - Dalyan

Sabah çok erken saatte, daha siz uyurken hareket eden teknemiz uzun bir yolculuktan sonra aynı zamanda balıyla meşhur bir köy olan Ekincik Koyu’na ulaşır. Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz Dalyan-Caunos turuna katılabilirler. Burada bulunan "piyade" denilen küçük balıkçı tekneleri ile bu turda bir labirenti andıran sazlıklar arasındaki Caunos antik şehrine ulaşırsınız. Burada 1-1,5 saatlik bir tarihe yolculuğu müteakip Dalyan’a ve sonrasında da çamur banyosuna gidebilirsiniz.

Küçük tur teknenizle olan dönüş yolculuğunuzda koruma altında olan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olarak bilinen dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda yüzebilirsiniz. Bu plajın bir tarafı tuzlu deniz suyu, diğer tarfı ise Köyceğiz Gölü’ne uzanan tatlı sudur. Akşam üzeri saat 17:00 sıralarında tekneye dönülür.Tura katılmayan misafirlerimiz Ekincik Köyü’nü gezebilir, burada bulunan plajda yüzebilirler. Hava şartlarına göre kaptanımız gecelemeyi civar koylardan birinde yapabilir.

4. Gün: Marmaris

Marmaris’e doğru tekneniz yola devam ederken, Turunç koyunda yüzme molası verilir, müteakiben de Cennet Adası’nda öğle yemeği. Akşama doğru Marmaris Limanı’na girilir. Marmaris; muhteşem koylarıyla Bodrum’a göre hem yemyeşil ormanlara hem de tertemiz bir denize sahip, Avrupa’lı turistlerin en çok tanıdığı tatil beldelerinden biridir, yazın diskotekleri dolduran turistleriyle 72 milletten konuk ağırlayan, ama esas güzelliğini baharda, kışta gösteren 29 bin nüfuslu harika bir şehirdir.

Doğu Akdenizin en büyük Marinasına, yörenin en büyük kapalı spor kompleksine sahiptir, sahillerinin tamamı mavi bayraklıdır, alkolün su gibi tüketildiği, yat turizminin önemli durak alanlarından biridir Marmaris, modern yat limanlarıyla Türkiye’de Akdeniz bölgesi sınırları içinde ilk büyük liman kentidir. Ama esas Marmaris sütlimanı denize vuran yakamoz eşliğinde içilen bir bardak limonata, ve afiyetle yenilen bir balıktır. Geceleme Marmaris Limanı’nda.

5. Gün: Semizce

Sabah erkenden Fethiye Körfezi’nde bulunan Tersane Adası’na hareket edilir. Tersane Adası, eski Bizans ve Osmanlı tersanesinin bulunduğu, ve aynı zamanda doğal bir limandır. Öğlen yemeğinden sonra tekneniz Manastır Koyu’na doğru yolculuğa devam ediliyor. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda.

6. Gün: Göcek - Manastir

Göcek Adaları’nın güzelliği karşısında büyüleneceksiniz. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği için huzurlu koylarından (Kuyruk Burnu, Manastır, Bedri Rahmi veya Sarsala) birinde durulur. Yüzmek, kitap okumak ve bu mükemmel atmosferi içinizde hissetmek için için bol zamanınız var.

7. Gün: Fethiye Körfezi

Programınızın bu son gününde kahvaltı sonrasında Kızılada’ya yüzme molası için hareket ediyoruz, öğlen yemeği burada verildikten sonra, Feneraltı Koyu’na yüzme molası için demirliyoruz. Daha sonra akşama doğru Fethiye Limanı’na giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme limanda.

8. Gün: Fethiye

Sabah kahvaltıdan sonra misafirlerimiz "Tekrar Görüşmek Dileğiyle..." birbirlerine ve tekne personeline veda edip tekneden ayrılırlar.

 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
 • Liman masrafları ve vergileri.
 • Palamar ücretleri.
 • Mürettebat servisi.
 • Kullanma suyu.
 • Dizel ve benzin.
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
 • Transitlog ve çıkış işlemleri.
 • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • K.D.V.
 • Kaptan hava durumuna göre programda değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 8 gün 7 gece tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve TL cinsindendir.
 • Tek kişi kabin farkı %70’dir.
 • Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) ; 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için extra yatak konulmaz.
 • Fiyatlamada TCMB efektif satış kuru esas alınmaktadır.

Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yatın barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir. Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

Kabin Kiralama turlarımız en az 2 kişi ile katılabileceğiniz böylelikle tekneyi tümden kiralama zorunda kalmayacağınız için ekonomik mavi tur lar olup, tekneyi diğer misafirler ile paylaşacağnızdan dolayı farklı ülke ve kültürlerden insanları tanıyabilceğiniz turlardır.

İlk defa mavi tur yolculuğuna katılacak misafirlerimiz bu kısa tekne turlarından birine katılarak deneyim kazanabilirler.

Başlangıç Fiyatı

Sorun
KİŞİ BAŞI
REZERVASYON
İLETİŞİM
TUR YORUMLARI
YORUM YAZIN