Gemi Turu, yurtiçi tekne turları ve yurtdışı gemi turları.

Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu

Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu kabin kiralama ile Marmaris, Fethiye, Marmaris arasında 8 gün 7 gecelik bir mavi yolculuk turu olup, katılımcıların hergün farklı bir koyda yüzme ve eğlenme fırsatı bularak dinlenebilicekleri, Akdeniz'in güzelliklerini dinlenerek keşfedecekleri, denizin, kumun ve dinlenmenin en güzel yoludur.

Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 1Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 2Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 3Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 4Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 5Med Tur Kekova Mavi Yolculuk Turu 6
TUR DEĞERLENDİRMESİ

16 Yorum | 4.9/5
6.382 kişi bu tura baktı
En Güzel Mavi Yolculuk

Katıldığım tekne turları arasındaki en güzeliydi diyebilirim. Koylar çok güzeldi ve yemekleri de çok lezzetliydi. Fiyat da keseye uygundu bi daha olsa yine aynı tekne turuna giderim.

Sergen Ekşi - 5.0/520 September 2016

Kesin Hareket Günleri: Cumaretsi - Pazartesi

1.Gün: Fethiye Yat Limanı

Programınızın ilk gününde; Fethiye Yat Limanı’ndaki ofisimizde saat 15:30’da buluşmayı müteakip sizi teknenize götürüyorüz ve sizi teknede kaptan ve ekibi karşılayıp, kabinlerinize yerleştiriyor. İlk akşam konaklamamız Fethiye Limanı’da olup,akşam yemeğini teknede yiyebilirsiniz. Fethiye eski dönemdeki Antik Likya şehirlerinden Telmessos olarak da bilinmektedir. Işıklar ülkesi anlamına gelen şehirde ilk gün paspaturu gezebilir, kafe ve barlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

2. Gün: Ölüdeniz - Gemiler Koyu

Tekne sabah erkenden hareket eder, rüzgarın ve kıyıların ve denizin güzelliğinin tadına varmaya başlarsınız. Kaptanınız öğle yemeği için bir koyda demirler. Öğle yemeği ve yüzme molasını müteakip Ölüdeniz’e doğru yola devam edilir. Tekneniz bilahare bu bölgede Gemiler koyuna demirler. Yarımadada Bizans döneminden kalma harabeleri görebileceğiniz bir yürüyüş yapma imkanınız var. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler Koyu’nda.

3. Gün: Kekova - Simena

Sabahın ilk ışıklarında harekete başlayan teknemiz Tersane koyu’na doğru yol alır. Öğle yemeğinden sonra Kekova’da bir balıkçı köyü olan Kaleköy’e ulaşırsınız. Kaleköy, tarihi adıyla Simena Antik Kenti, tarih, doğa ve deniz üçlüsünün iç içe olduğu ender alanlardan biri. Karayolu bağlantısı olmayan yerleşim yeri olan Kaleköy’de ziyaretçileri denizin içindeki Likya lahdi karşılıyor. Mavi yolculuğa çıkan Akdeniz tutkunları, Kaleköy’e uğramadan geçmiyor. Denizden 300 metre yükseklikteki Ortaçağ kalesine taş merdivenlerden yürüyerek çıkılabiliyor. Dorukta dalgalanan dev Türk bayrağı, adeta binlerce yıllık tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri selamlıyor. Kaleden aşağı bakıldığında, Batık Kent ve doğal bir liman olan Üçağız köyü, denizin içindeki adalar, muhteşem güzelliğin parçalarını oluşturuyor. Burada ortaçağ döneminden kalma kaleyi, antik tiyatroyu ve Likya lahitlerini gezebilirsiniz. Geceleme Kaleköy civarında.

4. Gün: Kekova - Gökkaya

Kahvaltıdan sonra hareket eden teknemiz, Finike istikametindeki Likya kıyılarına doğru yoluna devam eder. Öğleden sonra Myra ve St.Nicholaus Kilisesini görebileceğiniz bir kara turu yapma imkanınız bulunmaktadır. Myra (Demre) her zaman Likya’nın en önemli şehirlerinden birisi olarak bilinir. Şehrin M.Ö.5.yy da kurulduğu tahmin edilmektedir. Roma egemenliği döneminde Mrya gelişmiş ve zenginleşmiştir. Bizans döneminde Myra önemli bir idari ve dini merkez olmuştur. Piskoposluk merkezi de olan Myra’da St.Nicholaus IV.yy başında Piskopos olarak görev yapmıştır. Bu bakımdan Demre Hıristiyan dünyasının her bakımdan ilgisini çekmiştir. Her yıl 6 Aralık’ta Noel Baba etkinliklerini yapmak geleneksel hale gelmiştir.

Bir Likya yerleşimi olan Myra antik kentinin parçası durumundaki St. Nicholas Kilisesi mimari üslubu ve süslemeleri ile orta Bizans dönemi kilise mimarisinin günümüze kadar ulaşmış en seçkin örneğidir. Myra, eski dönemlerin doğu ve batıdan gelen ticaret yolları ile St. Nicholas kültünün farklı parçalarını taşıyan farklı kültürlerin kavşak noktasında yer almaktadır. İmparatorluk başkenti Constantinople ve diğer şehirler ile olan ilişkileri gerek kentsel yaşam gerekse Hıristiyanlığın gelişimi açısından Myra’yı kozmopolitan bir merkez haline getirmiştir. St.Nicholas kilisesinin büyük ölçeği ve zenginliği Myra’nın bütün kentsel yapıyı etkileyen merkez olma rolünü de desteklemektedir. Tekneniz Batık şehir yakınından Gökkaya’ya gider, akşam yemeği ve geceleme Gökkaya’da.

5. Gün: Kaş Limanı

Kahvaltı sonrası hareketle Kaş’a doğru yolculuk başlar. Kaş, yerli halkın ve sonradan olma yerli ve yabancı "Kaşlıların" yaşadığı, yaklaşık 7200 nüfuslu, sırtını heybetli Toros Dağlarının yamacına dayayıp Akdeniz in mavi sularına kucak açmış küçük ve güzel bir turistik kasabadır. Sonradan olma Kaşlıların çoğu İstanbul veya Ankara gibi büyük şehirlerin keşmekeşinden bıkmış ve kaçıp buraya yerleşmiş Türkler ve başta İngilizler olmak üzere eski Avrupalı, Amerikalı, Avustralyalılardan oluşur. Kaş tarih içinde değişik adlarla anılmış ve bir zamanlar adına Antifellos, Habesos veya Habesa, ya da Andifli denmiştir.

Teke yarımadasının tarihinde önemli yer tutmuş olan, şimdilerde doğa sporları ve kültür turizminin merkezi, tarihi kalıntıları, eşsiz mavi gökleri ve türkuaz suları ile "Türk Riviera"sının gözde bir turistik beldesi haline gelmiş Kaş, yolu ona varanları ayırım yapmadan sevgiyle kucaklıyor. Liman’da demirleyen teknemiz, akşam yemeği sonrası size, barlardaki canlı müziği ve renkli gece hayatıyla hereketli olan liman şehri Kaş’ı daha yakından tanıma imkanı sunar.

6. Gün: Kalkan Limanı ya da Yeşilköy

Kahvaltıdan sonra hareket eden tekneniz, katılımcı sayısına bağlı olarak organize edilecek olan Xanthos-Saklıkent turu için Kalkan Limanı’na doğru yol alır. Teknede kalanlar için ise bilahare Yeşilköy Koyu’na yüzme, güneşlenme imkanı bulabilmektedirler.

7. Gün: Göcek Koyları - Fethiye Yat Limanı

Sabah çok erken bir saatte hareketle muhteşem güzellikteki Göcek Koyları’na doğru yolculuk başlar. Burada yüzme molası ve öğle yemeğini müteakip, akşama doğru Fethiye Limanı’na hereket edilir. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı’nda.

8. Gün: Fethiye

Sabah kahvaltıdan sonra misafirlerimiz "Tekrar Görüşmek Dileğiyle..." birbirlerine ve tekne personeline veda edip tekneden ayrılırlar.

 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
 • Liman masrafları ve vergileri.
 • Palamar ücretleri.
 • Mürettebat servisi.
 • Kullanma suyu.
 • Dizel ve benzin.
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
 • Transitlog ve çıkış işlemleri.
 • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • K.D.V.
 • Kaptan hava durumuna göre programda değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 8 gün 7 gece tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve TL cinsindendir.
 • Tek kişi kabin farkı %70’dir.
 • Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) ; 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için extra yatak konulmaz.
 • Fiyatlamada TCMB efektif satış kuru esas alınmaktadır.
 • Mavi Yolculuk her durumda gerçekleşir - Garantili kalkışlar
 • Tur standart bir KLİMASIZ gulet ile yapılır
 • 12 yaşından büyük olan Çocuklar Mavi Yolculuğa katılabilirler
 • Düzenli Kabin temizliği / Yatak Çarşafları ve havlular haftada 1 değişir
 • Dışarıdan alınmış içecekler tekneye getirilebilir
 • Gece saat 23:00 dan sonra alkollü içecekler ücret karsılığınla satın alınabilir
 • Her yatta Müzik sistemi, TV ve DVD bulunmaktadır
 • Yat arızalandığı taktirde onarımı için zaman max. 24 saatir. Eğer onarım başarılı olmadığında eşdeğer ya da daha iyi yedek yat verilir.

Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yatın barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir. Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

Kabin Kiralama turlarımız en az 2 kişi ile katılabileceğiniz böylelikle tekneyi tümden kiralama zorunda kalmayacağınız için ekonomik mavi tur lar olup, tekneyi diğer misafirler ile paylaşacağnızdan dolayı farklı ülke ve kültürlerden insanları tanıyabilceğiniz turlardır.

İlk defa mavi tur yolculuğuna katılacak misafirlerimiz bu kısa tekne turlarından birine katılarak deneyim kazanabilirler.

Başlangıç Fiyatı

Sorun
KİŞİ BAŞI
REZERVASYON
İLETİŞİM
TUR YORUMLARI
YORUM YAZIN