Gemi Turu, yurtiçi tekne turları ve yurtdışı gemi turları.

Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece

Halikarnas Mavi Yolculuk Turu, 8 gün 7 gece süren bir mavi turdur. Turumuz Marmaris'ten başlıyor, Kumlubük - Kadırga Koyu, Dış Göbün Koyu, Göcek Koyları, Tersane Adası, Mavi Koy, Turunç Pınarı Koyu, Fethiye, Kayaköy, Ölüdeniz, Yassıcalar, Bedri Rahmi Koyu, Hamam Koyu, Ağa Limanı Koyu, Ekincik Koyu, Dalyan, Caunos, İztuzu Plajı ve Ekincik'ten sonra tekrar Marmaris'e dönerek turumuz sona eriyor.

Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 1Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 2Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 3Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 4Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 5Halikarnas Mavi Yolculuk Turu 8 Gün 7 Gece 6
TUR DEĞERLENDİRMESİ

12 Yorum | 4.9/5
4.193 kişi bu tura baktı
Kaliteli Hizmet Uygun Fiyat

Halikarnas Mavi yolculuk turu; rahat bir tur imkanı veren, verdiğimiz zaman ve paranın karşılığını fazlasıyla aldığımız ve en önemlisi temiz, keyifli bir yolculuktu. Her şey bir yana, gemi turu, fethiye tekne turu olayına kalite getirdiği için tebrik edilmesi gerekir. Kaliteli hizmet ve uygun fiyatı bulduğum bir organizasyondu. Katılmayı düşünenlere tavsiye edebilirim.

Yavuz Çelik - 5.0/514 September 2016

Kesin Hareket Günleri: Çarşamba

1. Gün: Marmaris

Tura katılacak misafirlerimiz saat 11:00 - 12:00 arasında, buluşma noktamız olan Marmaris’deki Turizm Information Bürosu önüne kendi imkanları ile gelirler. Burada personelimiz tarafından karşılanan misafirler tekneye götürülür. Teknede kalan diğer yolcular ve yeni katılanlar saat 13:00’e kadar Marmaris’te gezebilir ve alışveriş yapabilirler. Liman işlemleri ve takviye kumanyanın gelmesini müteakip, teknemiz limandan ayrılarak, Kumlubük veya Kadırga Koyu’na doğru hareket eder. Yüzme molası ve akşam yemeği sonrası bu koyda geceleme yapılır.

2. Gün: Göcek Koyları

Haftalık programınızda ikinci kez sabah erkenden hareket eden teknemiz Dış Göbün Koyu’na ulaşır ve burada kahvaltı ve yüzme molası verilir. Daha sonra kısa bir seyiri müteakip, Göcek Koyları’na girilir. Buradaki koylarda kısa yüzme molaları sonrasında, eski Bizans ve Osmanlı tersanesinin bulunduğu, ve aynı zamanda doğal bir liman olan Tersane Adası’na hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

3. Gün: Göcek

Programınızın bu gününde kahvaltı sonrası teknemiz Mavi Koy’a hareket eder, Bu koyda yüzme molası ve öğle yemeği verilir. Bir sonraki durağımız ise bölgenin en bilinen koylarından olan ve Turunç Pınarı Koyu olacaktır. Turunç Pınarı Koyu’nda küçük bir iskele ve restaurant bulunmaktadır. Bu dingin koyda huzur içinde teknedeki akşam yemeğinizi yersiniz. Geceleme bu koyda yapılır.

4. Gün: Fethiye

Kahvaltı sonrası Fethiye Limanı’na hareket edilir. Burada tekneye yeni giriş yapan misafirlerin kabulü, tekne temizliği, kumanya ve mazot ikmali faaliyetleri için tam gün Fethiye Limanı’nda kalınır. Arzu eden misafirlerimiz kendi imkanlarıyla eski tarihi evleriyle meşhur Kayaköy’e veya denize girmek için dünyaca ünlü Ölüdeniz plajına gidebilirler. Teknenin müsaitliğine göre turun 2. periyodu için misafirler aynı teknede kalır, ya da aynı standartlardaki başka bir tekneye geçiş yaparlar. Teknelerdeki hazırlık faaliyetleri sebebiyle teknede öğle yemeği verilmez, misafirler kendi imkanlarıyla dışarıda yerler. Akşam konaklamamız Fethiye Limanı’da olup,akşam yemeğini teknede yiyebilirsiniz. Fethiye eski dönemdeki Antik Likya şehirlerinden Telmessos olarak da bilinmektedir. Işıklar ülkesi anlamına gelen şehirde ilk gün paspaturu gezebilir, kafe ve barlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

5. Gün: Göcek Koyları

Kahvaltınızı yapmanızı müteakip,rehberimiz tarafından size tur programı ve tekne kuralları ile ilgili bilgi verilir. İnfodan sonra tekne limandan ayrılır ve ilk durak olan Yassıcalar’a doğru harekete başlar. Yaklaşık 1-1,5 saatlik bir seyirden sonra teknemiz Yassıcalar Takım Adaları’na ulaşır. Bu doğa harikası güzel adalarda yüzme molası verilir, öğle yemeğini de yedikten sonra tekne ile ilk gecelemenizi yapacağınız Bedri Rahmi Koyu’na doğru hareket edilir ve burada demirlenir. Bu koy "Halikarnas Balıkçısı" olarak da bilinen Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun adını almıştır. Bu koyda büyük şairin, bir kayanın üzerine çizdiği balık resmi günümüzde de hala görülebilmektedir. Ayrıca bu koyda görebileceğiniz antik çağlara ait kral mezarları da bulunmaktadır.

6. Gün: Göcek Koyları

Kahvaltıdan sonra, kısa güzel bir panaromada geçen yolculuk sonrası teknemiz Hamam Koyu’na ulaşır. Yüzme molası ve öğle yemeği bu güzel koyda. Adını; eski Mısır kraliçesi Kleaopatra’nın adına yapılmış ve halen su içerisinde kalıntılarını görebileceğiniz hamamdan almaktadır. Bu muhteşem koydan sonra, öğle üzeri Ağa Limanı Koyu’na ulaşılır. Bu koy, misafirlerimize unutulmaz bir yürüyüş parkuru imkanı sunar. 45 dk.lık bir yürüyüş mesafesinde olan, Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılar ve eski tiyatronun bulunduğu tepeye yürüyerek çıkabilir ve günbatımının bu güzel anını buradan seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Ağa Limanı’nda yapılır.

7. Gün: Ekincik

Sabah çok erken saatte, daha siz uyurken hareket eden teknemiz uzun bir yolculuktan sonra aynı zamanda balıyla meşhur bir köy olan Ekincik Koyu’na ulaşır. Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz Dalyan - Caunos turuna katılabilirler. Burada bulunan "piyade" denilen küçük balıkçı tekneleri ile bu turda bir labirenti andıran sazlıklar arasındaki Caunos antik şehrine ulaşırsınız. Burada 1-1,5 saatlik bir tarihe yolculuğu müteakip Dalyan’a ve sonrasında da çamur banyosuna gidebilirsiniz. Küçük tur teknenizle olan dönüş yolculuğunuzda koruma altında olan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olarak bilinen dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda yüzebilirsiniz. Bu plajın bir tarafı tuzlu deniz suyu, diğer tarfı ise Köyceğiz Gölü’ne uzanan tatlı sudur. Akşam üzeri saat 17:00 sıralarında tekneye dönülür.Tura katılmayan misafirlerimiz Ekincik Köyü’nü gezebilir, burada bulunan plajda yüzebilirler. Hava şartlarına göre kaptanımız gecelemeyi bu koyda ya da Kadırga Koyu’nda yapabilir.

8. Gün: Marmaris

Kahvaltıdan sonra saat 09:00 - 10:00 arası teknemiz Marmaris Yat Limanı’na giriş yapar. Burada turunu tamamlayan misafirlerimiz "Tekrar Görüşmek Dileğiyle..." birbirlerine ve tekne personeline veda edip tekneden ayrılırlar.

 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
 • Liman masrafları ve vergileri.
 • Palamar ücretleri.
 • Mürettebat servisi.
 • Kullanma suyu.
 • Dizel ve benzin.
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
 • Transitlog ve çıkış işlemleri.
 • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • K.D.V.
 • Kaptan hava durumuna göre programda değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 8 gün 7 gece tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve TL cinsindendir.
 • Tek kişi kabin farkı %70’dir.
 • Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) ; 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için extra yatak konulmaz.
 • Fiyatlamada TCMB efektif satış kuru esas alınmaktadır.

Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yatın barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir. Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

Kabin Kiralama turlarımız en az 2 kişi ile katılabileceğiniz böylelikle tekneyi tümden kiralama zorunda kalmayacağınız için ekonomik mavi tur lar olup, tekneyi diğer misafirler ile paylaşacağnızdan dolayı farklı ülke ve kültürlerden insanları tanıyabilceğiniz turlardır.

İlk defa mavi tur yolculuğuna katılacak misafirlerimiz bu kısa tekne turlarından birine katılarak deneyim kazanabilirler.

Başlangıç Fiyatı

Sorun
KİŞİ BAŞI
REZERVASYON
İLETİŞİM
TUR YORUMLARI
YORUM YAZIN